Skip to content Skip to footer
HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Aralık 1997
Eska Kuruldu
Aralık 1998
HORA Kuruldu​
Haziran 2001
Balık Ağı İthalatına Başlandı​
Ocak 2002
Sarı Mantar & Diğer Balıkçılık Malzemeleri İthalatına Başlandı​
Mart 2013
Advance Şanzıman İthalatına Başlandı​
Aralık 2014
Tekirdağ Balık Ağı Fabrikası Açıldı​
Ocak 2015
Yuchai Distribütörlük Anlaşması İmzalandı​
Mayıs 2021
Afyon Balık Ağı Fabrikası Açıldı​
Aralık 2021
Yuchai Exclusive Distribütörlük Anlaşması İmzalandı​
Ocak 2022
Raywin Power Distribütörlük Anlaşması İmzalandı​

Dış ticaretle yoluna başlayan ES-KA yıllar içerisinde su ürünleri  sektöründe uzmanlaşarak akuakültüre veendüstriyel av balıkçılığına hizmet eden bir marka haline gelmiştir.

ES-KA, balıkçılık camiasının sektörleşmesinde   öncü olmuş, balıkçılığın kısır bir tedarik zinciri içerisinde olduğu bir dönemde tüm ihtiyaçlarını analiz ederek, otuz ülkede edinmiş olduğu portföyü sektöre kanalize etmiştir.

Tüm dünyadan ülkemize taşıdığı teknoloji ve yenilikler ile ülkede ve sektörde yüksek standart oluşturan ES-KA bununla da kalmayıp dünyadan elde ettiği know-how’ları, ülkemizde olan merkez yapılanması aracılığı ile yatırıma dönüştürmüş ve dünya teknolojisiyle yüksek standartlarda ağ üretmeye başlamıştır.

ES-KA yurtdışındaki tedarik zincirinden oluşturduğu ürün portföyünü kendi tesislerinde ürettiği yerli ürün gruplarıyla harmanlayarak endüstriyel balıkçılık sektörüne bütüncül çözüm sunan tek firmadır.

26 yılı beraber deneyimlediğimiz farklı disiplinlerden ekip arkadaşlarımızla, yöneticilerimiz ve aramıza yeni katılan genç, dinamik ekip üyelerimizle beraber ortalamada 20 yıllık bir birliktelik ile sektöre dün olduğu gibi bugün de çözüm üretmeye devam etmekteyiz.

Balık nesillerinin tükenmesini engelleyerek gelecek nesillere sürdürülebilir bir deniz kaynağı sağlamayı amaçlayan bu çaba, ekosistemin dengesinin korunmasının ötesinde, insanlığın beslenme ve geçim kaynaklarını da güvence altına almaktadır.

Teknolojinin sunduğu ilerlemeler, balık popülasyonlarının izlenmesinde artan hassasiyet ve etkinlik anlamına gelirken, aynı zamanda sürdürülebilir av yöntemlerinin geliştirilmesinde büyük bir yardımcı olmaktadır.

Bu da, avlanan balık miktarının kontrol altında tutulmasını sağlayarak deniz ekosistemlerinin sağlığını ve biyoçeşitliliğini desteklemektedir. Ayrıca, balıkçılar arasında eğitim ve farkındalığın artırılmasıyla, sürdürülebilir balıkçılığın önemi daha geniş bir kitleye yayılarak bu hedefe ulaşmada kilit bir rol oynamaktadır.

ESKA Balıkçılık, bu kapsamlı yaklaşımı benimseyerek, doğal deniz kaynaklarının korunmasını öncelikli bir amaç olarak belirlemekte ve gelecek kuşaklara daha zengin bir denizel yaşam ve sağlıklı bir deniz ekosistemi bırakmanın gerekliliğine olan inancını vurgulamaktadır.

Bu sayede, sadece bugünün değil, yarının da balıkçılık mirasının sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi sağlanmaktadır.

Eska